Engelli Sitelere Giriş

Engelli Sitelere Giriş
20 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 361 kez okundu.

Mahkeme Kararı İle Alınan ve Erişimi Yasak Olan Sitelere Giriş Artık Çok Basit!!!

Yasaklanmış Sitelere Kolayca Erişmek 

Kurumsal kültür, çalışan verimliliği, ahlak ve yasal düzenlemeler kendi içerisinde özgür olan internet dünyasının kısıtlama olmadan kullanılmasını son derece zor hale getirmiş durumdadır.

Evinizde veya okulda yoğun şekilde kontrol edilen internet esaretinden kurtulmak, sosyal medya üzerindeki hesabınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu konudan sıkça şikayet ediyorsanız bazı durumlarda büyük uğraşlar göstermeniz gerekebileceğini biliyor olmanız muhtemeldir.

Okulunuzun ve şirketinizin bilgisayarında kaygısız şekilde internet gezintisi yaparken herhangi bir sayfaya erişimin kısıtlandığına dair bir sayfayla karşılaşmanız çoğu zaman sinir katsayınızı arttırmıştır. IPSEC veya hosts dosyası gibi seçeneklerin olması, ağ kontrol yazılımlarının iyileştirilmesi ağ yöneticilerinin bu tür kısıtlamaları kontrol etmesini çok daha kolay hale getirmiştir.

Engelli Sitelere Giriş Denemeleri

Kontrol konusunda artan seçenekler karşısında kullanıcıların bu engelleri aşabileceği konusundaki çözümler de benzer şekilde artmış durumdadır. Bu çözümlerin başında internet bağlantısında vekil sunucu kullanımı bulunmaktadır. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey ücretsiz olarak edinebileceğiniz vekil sunucu adresi ve port numarasıdır.

Proxy Sistemi ile Engelli Site Açma
Ağ yöneticisi tarafından izin verildiği takdirde herhangi bir vekil sunucu konfigürasyonu ile tüm filtre kısıtlamalarını aşabilir ve sorunsuz şekilde istediğiniz sayfaya erişebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz bilgisayara herhangi bir kurulum yapmadan kontrol edebileceğiniz bu seçenek ile ağ yöneticinizin sınırlarını aşarak internet üzerinde özgür şekilde gezintinize devam edebilirsiniz.

Fakat tüm bunların ötesinde engellenmiş web sayfalarına erişimin farklı yöntemler ile takip edilebileceğini, yapılan takip neticesinde trafiğinizin incelenebileceğini göz ardı etmemelisiniz. Nitekim, internetin özgür bir yapı olduğunu düşünmenize karşın yaptırımlar sizin web geçmişinizi çok iyi niyetli olarak irdelenmesini engelleyebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git