Mozilla Firefox Engelli Sitelere Giriş

Mozilla Firefox Engelli Sitelere Giriş
24 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 422 kez okundu.

Yasaklı Sitelere Giriş Zorlukları!

İnternette en büyük sıkıntılarımızdan biri yasaklı sitelere giriş yapamamız. Tabi bu sitelerin bizi yasaklamasında çeşitli nedenler bulunuyor.

Bunlardan başlıcaları kişisel kusurlar yüzünden web sitelerinden, forumlardan ve bloglardan banlanma, hack saldırıları yüzünden Türk IP’lerinin bazı sitelerce banlanması ve TC Mahkemelerinin kararıyla kapatılan siteler.
İnternette hürce dolaşmak için şüphesiz herkes program kullanmaya çalışıyordur. Ancak bu programlar gerek kısıtlamalar yapıp para istemekle ve gerekse çok fazla ayar isteyip sorun çıkartmalarıyla bizlere sorun

çıkartıyorlar.

Bazen proksi yoluna başvuruyoruz ve proksiler de yarım saat sonra ölebiliyorlar. Ayrıca güvenli olmamaları da cabası elbetteki.
Sizlere bu yazımızda bütün bu sıkıntılardan kurtulacağınız bir firefox eklentisi hakkında kısa bir bilgi ve download linki vereceğiz. Umarız internette özgürce dolaşmasınıza yararlar.
Firefox Yasaklı Sitelere Giriş Eklentisi
         Mozilla Firefox Anonymox 2.0.2 adı verilen bu eklentiyi kullanmak çok kolay. İsterseniz kendi ülkenizi kendiniz seçebiliyorsunuz. Cookieleri otomatik olarak siliyorsunuz, yasaklı sitelere giriş yapabiliyorsunuz ve IP adresinizi rahatlıkla saklayabiliyorsunuz.  Programın tek bir dezavantajı var. Sadece “premium servisi kullanmak ister misiniz?” diye sorular karşınıza çıkarabiliyor. Bu çok sık olmadığı için bir dezavantaj bile sayılmaz.

Eklentiye gitmek için : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/anonymox/ adresine girin ve gri renkte olan Download Now butonuna basın ve programı yükleyin.

Mozilla’ya yüklemek için programa bir tıklayın ve çalıştırın. Mozilla’yı tekrar başlatın ve eklenti butonunuza basarak girmek istediğiniz ülkeyi seçip “ACTİVE”  sekmesine tıklayın. Son olarak da “Change Identify” butonuna basın.
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git